31 жовтня 2019 року відкрито нову сторінку в історії Профспілки працівників державних установ України та профспілкового руху. Вперше в історії Профспілки працівників державних установ України відбувся Форум профспілкового активу «Профспілка: кроки в майбутнє», на якому обговорили стратегічні питання для подальшого розвитку Профспілки, як організації, яка рухає країну вперед та стає на захист прав своїх спілчан.

         До Будинку Профспілок, символічного та історичного місця для профспілкового руху України, зібрались профспілковий актив, керівництво Профспілки, голови регіональних організацій та члени Центрального Комітету, керівники Всеукраїнських профспілок, громадські діячі та соціальні партнери. Участь у Форумі взяли міжнародні колеги – представники міжнародного профспілкового руху: делегації Профспілки державних службовців Швеції та Галузевої профспілки працівників державного, банківського та громадського сектору Республіки Казахстан. Всього Форум об’єднав понад 185 учасників.

IMG 9311

 

         Урочисте відкриття Форуму розпочали з вітання Голови Профспілки працівників державних установ України Юрія Піжука, Голови Федерації Профспілок України Григорія Осового та Голови Профспілки державних службовців Швеції Брітти Лейон. Вітання символічного підкреслило, що саме у об’єднанні галузевого, національного та міжнародного рівнів – є запорука ефективного та сучасного профспілкового руху, який здатний впливати на прийняття рішень та захищати своїх членів.

IMG 9328

         Важливі стратегічні питання профспілкового руху обговорили під час засідання трьох дискусійних панелей.

         Перша панель була теоретичного спрямування: «Профспілковий рух: стан, виклики, перспективи» - присвячена питанням історії, викликам та змінам, які переживає профспілкових рух сьогодні. Так, учасниками дискусії було акцентовано увагу на необхідності трансформації та оновлення профспілок, осучаснення та відходу від споживацького ставлення. Григорій Осовий, голова Федерації Профспілок України, окреслив виклики, з якими стикається всеукраїнський профспілковий рух, оскільки є проблеми, які не залежать від галузі. Про тенденції міжнародного профспілкового руху поінформувала Брітта Лейон, Голова Профспілки державних службовців Швеції. На необхідності зосередження профспілкової роботи над захистом соціальних та економічних прав акцентувала увагу Олена Степаненко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (із дотримання соціальних та економічних прав). Роль Міжнародної організації праці у розвитку профспілкового руху наголосив Сергій Савчук. Важливим питанням панелі став виступ заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драп’ятого, який окреслив основні виклики, перед якими сьогодні стоїть профспілковий рух в Україні.

IMG 9350

         Друга панель Форуму мала практичний зміст та була присвячена питанням соціального діалогу: «Соціальний діалог: вибір між партнерством чи протистоянням». Учасники панельної дискусії намагались визначити критерії успішного соціального діалогу, обговорили стан соціального діалогу в країні після зміни влади та перспективи співпраці влади та профспілок. Серед учасників панелі Олександр Шубін, заступник голови Федерації Профспілок України, Олександр Окіс, голова Національної ради посередництва і примирення, Тетяна Слюз, голова Державної казначейської служби в Україні. Учасники презентували досвід успішного ведення соціального діалогу, окреслили проблемні питання, які маємо сьогодні. Досвід ведення соціального діалогу в Швеції представила Карін Брюнзель, міжнародний секретар Профспілки державних службовців Швеції. Під час засідання панелі було презентовано відкриття Лабораторії соціального діалогу Профспілки працівників державних установ України. Ольга Петроє, директорка Інституту експертно-аналітичних та наукових досліджень, доктор наук з державного управління, радник Голови Профспілки на громадських засадах з питань соціального діалогу та колективно-договірної роботи, презентувала мету, завдання та очікувані результати роботи лабораторії.

IMG 9378

         Третя панель Форуму стала поєднанням теорії та практики, минулого та сучасного, з виробленням кроків в майбутнє. «Профспілка працівників державних установ України: кроки в майбутнє» - ця панель об’єднала експертів, фахівців, які говорили про необхідність розвитку навчання, лідерства, інформаційної та комунікаційної роботи, молодіжного руху. Кроки профспілки щодо впливу на вироблення державної політики по відношенню до державного службовця окреслив Андрій Заболотний, заступник голови Національного агентства України з питань державної служби. Погляд з боку міжнародного досвіду та важливість лідерства для Профспілки працівників державних установ України підкреслив Мікаель Андрессон, омбудсмен Профспілки державних службовців Швеції. Експерт та громадській діяч Михайло Чаплига, наголосив, що основним питанням успішного майбутнього є відхід від радянського погляду на профспілки. Оксана Гузь, голова Молодіжної ради Профспілки, наголосила, що сьогодні Профспілка має професійну, відповідальну молодь, яка готова до активних дій. Це молодь, якій потрібна Україна, потрібна Профспілка, готова підтримати активні дії та рухати Профспілку вперед.

1572554759824

         Всі питання обговоренні під час Форуму є важливими та стратегічними. Сьогодні, Профспілка стоїть перед викликом, і ми готові об’єднати свої зусилля, щоб вистояти, оновитися та боротися на гідному рівні за захист кожного члена Професійної спілки працівників державних установ України.

З виступами учасників Форуму можна ознайомитись за посиланнями на сторінках в соціальній мережі Фейсбук

Оксана Гузь,

Професійна спілка працівників

державних установ України