Профспілка працівників державних установ України (далі – Профспілка) цьогоріч відзначає 90 річчя з часу заснування.

Так, у березні 1931 року у Харкові була утворена Рада працівників державних установ та створено Всеукраїнський комітет професійної спілки працівників державних установ.

З часу проголошення незалежності України Профспілка свою діяльність продовжила після Установчого з’їзду, який проходив 6-7 вересня 1990 р. та на якому було затверджено Статут.

Мета діяльності Профспілки полягає у представництві та здійсненні захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів.

Профспілка об’єднує у своїх  лавах тисячі працівників державних установ, зокрема – органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, банківських та фінансових установ, правоохоронних органів та інших.                  

Основним надбанням Профспілки були і залишаються її спілчани. Серед них важливу роль відіграють профактивісти, які займають лідерські позиції в трудових колективах та профспілкових організаціях.

На сьогодні до  Профспілки входять понад 140 тисяч членів. Діє 25 обласних організацій, 441 територіальних та 4740  первинних профспілкових організацій.

Значну роль у діяльності Профспілки відіграють соціальні партнери. Завдяки  кропіткій роботі  профспілкових організацій спільно з соціальними партнерами вдається щороку вирішувати багать питань  соціально-економічного характеру.

Профспілка збагачується міжнародними контактами, співпрацюючи з низкою профспілок інших країн світу та є членом ряду європейських профспілкових інституцій.

З огляду на історичну цінність шляху, пройденого Профспілкою з часу заснування, важливість ролі Профспілки у розбудові громадянського суспільства в Україні, особистий внесок її спілчан, у рамках  пленуму ЦК Профспілки, який планується провести  20 жовтня 2021 року у м. Харкові, відбудеться відзначення ювілейної дати.

Основне питання порядку денного – «Про виклики  та першочергові завдання Профспілки  в умовах реформування державного управління та децентралізації».