Уповноважений з прав людини ВРУ Людмила Денісова зустрілася з представниками профспілки працівників державних установ України та представниками громадськості. Під час робочої зустрічі Омбудсман у невідкладному порядку підписала подання до КСУ щодо визнання неконституційними положення ст. 90, підпункту 1 пункту 2 розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення ЗУ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, частини сьомої ст. 21 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ.
Від Профспілки працівників державних установ України участь у зустрічі взяли Голова Профспілки Юрій Піжук, заступник Голови Профспілки Наталія Титаренко, пенсіонери державної служби Галина Мазурчук та Володимир Андрощук.
Як відомо, у зв’язку із вступом в дію з 1 травня 2016 року нового закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889–VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», тобто на загальних підставах.
Лише ті державні службовці, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності Закону № 889, можуть отримати пенсію на попередніх умовах.
Крім того дія статті 37-1 Закону № 3723, яка врегульовувала порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців – не продовжена, а останній перерахунок розміру пенсій зазначеній категорії пенсіонерів проводився у лютому 2008 року.
Більше того, розміри їх пенсій щороку не індексувалися та не осучаснювалися, як це здійснювалося для усіх інших категорій пенсіонерів.
Людмила Денісова висловила сподівання, що судді КСУ винесуть справедливе рішення стосовно поновлення соціальних прав держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
За інформацією офіційного веб-сайту Уповноваженого
Верховної Ради України з прав людини