Підписана Галузева угода між Державною прикордонною службою України та Профспілкою працівників державних установ України на 2024 – 2026 роки.
При напрацюванні Галузевої угоди профспілкова сторона керувалася основними принципами захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.
У ході напрацювання проекту Галузевої угоди вдалося зберегти норми щодо захисту працівників - це участь представників Профспілки у складі робочих комісій з питань трудових, соціально-економічних, житлово-побутових та питань оздоровлення і лікування працівників, де будуть прийматися рішення і за участі профспілкової сторони.
Також залишається норма попередньої Угоди щодо встановлення тарифної ставки робітника 1 розряду на державних підприємствах на рівні, що не менше як на 10 відсотків перевищує визначений законом про Державний бюджет України на відповідний рік прожитковий мінімум, для працездатної особи.
Крім того, збережено норму щодо недопущення звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років), одиноких матерів за наявності дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, працівників старше 45 років, які не набули права на пенсію, з ініціативи керівників органів Держприкордонслужби і державних підприємств.
В умовах воєнного часу є наша спільна домовленість, що закріплена нормами Галузевої угоди, а саме: проводити заходи щодо психсоціальної підтримки на робочому місці працівників шляхом проведення тренінгів з безпеки (дії під час повітряної тривоги, хімічної атаки, обстрілу, перебування під завалами тощо), навчання методам управління стресом та базовими навичками надання першої психологічної допомоги.
Забезпечувати рівність трудових прав працівників, не допускати умисних дії або бездіяльності, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації; створення нерівності можливостей для навчання та кар’єрного росту; нерівної оплати за працю рівної цінності, яка виконується працівниками однакової кваліфікації; безпідставного позбавлення працівника частини виплат (премій, бонусів та інших заохочень); необґрунтованого нерівномірного розподілу навантаження і завдань між працівниками з однаковою кваліфікацією та продуктивністю праці, які виконують рівноцінну роботу тощо.
Профспілка і надалі буде спрямовувати свою діяльність на захист основних принципів трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.